top of page
pantheon.png

NAŠE ÚSPĚCHY

Ve vizi Změny k lepšímu je Česko domovem firem, které svými inovacemi podporují udržitelnost a inspirují svět. Klademe důraz na reálný dopad našich aktivit! Přečtěte si, jak postupujeme v naplnění této vize. 

Úspěchy dosažené v našich strategických pilířích

K fialové_edited.png
K fialové_edited.png
K fialové_edited.png

KOMUNITA

Networking a spolupráce - na tom stavíme úspěch
v komunitě Změny k lepšímu.

Komunita

Vyplatí se členství ve Změně k lepšímu? Ano! Klíčem je jako vždy networking, sdílení know-how a chuť do spolupráce. Důkazem je startup Yedem, který společně s dalšími členy Změny k lepšímu, jako je IKEA, spustil projekt spolujízdy.

Doprava je zodpovědná za téměř 15 % emisí skleníkových plynů. Silniční dopravě je přičítáno 70 %, přičemž podíl osobních automobilů je většinový. Podle statistik jedním autem jezdí zhruba 1 a půl člověka, což je škoda! A právě s tím se rozhodl zatočit start-up Yedem. Díky spolujízdám do práce a z práce, snižuje  produkci oxidu uhličitého při dojíždění a ještě ušetří parkovací místa. Zaměstnanci se jednoduše domluví skrze mobilní aplikaci a do práce vyrazí společně.

 

Jsme pyšní, že je Yedem členem byznys platformy Změna k lepšímu. Vidí totiž v udržitelnost příležitost stejně jako další členové z řad progresivních firem. Netrvalo dlouho a mezi našimi členy začala vznikat partnerství, kterým dáváme prostor na neformálních kmenových večeřích, nebo tématicky orientovaných mastermindech

 

Yedem navázalo spolupráci s členskými firmami jako je IKEA. I jejich zaměstnanci začali spolujízdou šetřit přírodu a prostor. Kromě partnerství se stávajícími členy komunity, rozšířil Matěj Ballo, CEO Yedem, řady našich členů o další dvě organizace – CEDA Maps a CITYA. Spolupráce a inovativní přístupy s cílem podpořit udržitelnost se totiž vyplácí.

Staňte se i vy členy byznys platformy Změna k lepšímu. Účastněte se akcí a propojte se s dalšími progresivními firmami, které jsou na cestě udržitelného podnikání. Sdílení know-how, win-win spolupráce a inovativní projekty, toho si ve Změně ceníme!

Public Affairs

PUBLIC AFFAIRS

Společně jsme silnější! Změna k lepšímu se spojuje
s předními evropskými ekologickými organizacemi.

Dává nám smysl sdílet know-how a vize. Proto Změna k lepšímu přináší do Bruselu českou perspektivu progresivního byznysu. Středoevropský hlas je nyní slyšet ještě hlasitěji!

Jsme oceňováni za silné a funkční propojení byznysu s expertními neziskovými organizacemi. S tímto přístupem jsme v Bruselu zaujali na panelové diskuzi pořádané koncem roku 2023 prestižní organizací Climate Action Network Europe. Public Affairs manažerka Změny k lepšímu, Gabriela Měsícová, zde mluvila o nutnosti přijmout důležitá ekologická opatření včas. Náklady nečinnosti jsou totiž příliš vysoké –⁠⁠⁠⁠⁠ i tyto závěry z naší konference Rok Změny 2023 zazněly na evropské půdě

Partnerství je naše cesta. Díky dlouhodobé spolupráci s Centrem pro dopravu a energetiku jsme nyní partnery prestižní koalice environmentálních organizací Climate Action Network Europe. Po panelové diskuzi navíc o partnerství s námi projevily zájem i slovenské spolky Klimatická koalícia nebo Green Talk.

Výsledky

Hlas českého progresivního byznysu díky Změně k lepšímu pravidelně rezonuje v Bruselu. Středoevropskou perspektivu budeme prezentovat ještě viditelněji v rámci partnerství s prestižní environmentální organizací Climate Action Network Europe.

Zapojte se do byznys platformy Změna k lepšímu! Náš Public Affairs tým aktivně prezentuje pozici členů Změny, proto i váš hlas bude slyšet na evropské úrovni.

Vzdělávání

VZDĚLÁVÁNÍ

Vzděláváme o ESG pro udržitelnější budoucnost každé firmy.

ESG kritéria hýbou světem byznysu. Na přání firem jsme vytvořili krátký a intenzivní ESG rychlokurz, který je ideálním nástrojem pro všechny, kteří se potřebují rychle a v souvislostech seznámit s ESG.

Nefinanční reporting významně ovlivňuje fungování velkých firem. Ačkoliv ESG pravidla zatím nejsou povinná pro malé a střední podniky, jsou pro ně zdrojem velké konkurenční výhody.

Už v roce 2022 jsme na trh uvedli ESG certifikovaný kurz, který do detailu vysvětluje problematiku firemní udržitelnosti pro ESG specialisty a managery. Uvědomujeme si ale, že pro úspěšný přechod na udržitelný způsob podnikání je nutné s ESG seznámit všechny zaměstnance, nejen ESG managera. Udržitelné principy totiž firma potřebuje dostat ke kolegům z provozu, nákupčím i na oddělení marketingu či lidských zdrojů. Z řady členských firem a organizací, které sdružujeme, jsme slýchali, že právě zde by potřebovaly pomoc.

 

Proto jsme vytvořili intenzivní ESG rychlokurz. Hodinový online kurz nabízí srozumitelný průřez toho nejpodstatnějšího ze světa udržitelnosti a vysvětluje téma přístupně pro všechny, kteří se v oblasti potřebují zorientovat. 

Se vzděláváním máme zkušenosti, naše ESG Akademie má už přes 300 absolventů a absolventek. Nová forma krátkého kurzu pomůže firmám být v otázce udržitelnosti na jedné lodi a přispěje k naší společné vizi o udržitelnější budoucnosti Česka.

Výsledky

ESG Akademii absolvovalo přes 300 lidí. Ze zpětné vazby víme, že  spoustě našich absolventů se díky kurzu podařilo začít intenzivněji prosazovat ESG principy v jejich firmě a většina z nich hodnotí kurz  jako přínosný a dobrý základ pro porozumění ESG problematiky.

Studujte ESG Akademii a začněte udržitelnost efektivně aplikovat ve vaší firmě.

bottom of page