top of page

ESG Akademie LIVE 23. 5. 2023 (Reportáž)

V květnu jsme pro absolventy a absolventky našeho online vzdělávacího programu ESG Akademie uspořádali jarní kolo ESG Akademie LIVE. Do diskuze absolventi a absolventky přinesli mnoho zajímavých témat, která měli možnost probrat s experty a expertkami na danou problematiku. Témata tentokrát nebyla ryze byznysová, ale týkala se také osobních zájmů v oblasti udržitelnosti.


Květnové ESG Akademie LIVE se zúčastnilo hned pět expertů - Lukáš Ferkl z EnviTrail, Ondřej Ptáček z PwC, Markéta Vinkelhoferová z Fair & Bio pražírny a organizace TESSEA ČR, Dan Heuer z fair Venture a nově se přidal také David Janků z Frank Bold.


S blížící se povinností ESG reportingu firmy začínají řešit větší detaily. Řešila se témata jako například jakým způsobem kontrolovat postupy v rámci dodavatelského řetězce, reportování o zodpovědném přístupu klientů v rámci pojišťovnictví či audit nefinančních reportů a řešení případných nesrovnalostí.


Některá pravidla v oblasti ESG reportingu jsou stále nejasná a naši experti se shodují na tom, že je pro začátek důležité provést analýzu materiality a stanovit si ESG oblasti, které jsou pro firmu relevantní. Samotná legislativa se do budoucna bude pravděpodobně dále vyvíjet a unifikovat na základě zpětné vazby od firem. Co se týká kontroly dodavatelského řetězce, názor expertů je jasný - žádná certifikace není dokonalá, ale firmy musí hledat cesty, které jsou pro ně optimální s ohledem na to, že každý odběratel může mít na firmu jiné požadavky. Prvním a nejdůležitějším krokem je mít k dispozici data, se kterými se dá dále pracovat.


Během setkání panovala shoda, že se jedná o proces velmi dynamický. Co platilo včera dnes už platit nemusí a firmy by se měly obrnit trpělivostí. Ostatně každá změna s sebou přináší nové výzvy a v rámci zavádění ESG kritérií tomu není jinak.


Jste absolventem ESG Akademie a rádi byste na příští setkání dorazili? Další akci plánujeme na podzim 2023 a dáme vám o ní vědět prostřednictvím emailu, našeho newsletteru a na sociálních sítích. Pokud jste ESG Akademií zatím neprošli, můžete začít studovat ještě dnes.💡

Comments


bottom of page