top of page
GD Kompas.png

PUBLIC AFFAIRS ZMĚNY K LEPŠÍMU

Klimatická krize je jedním z nejvýznamnějších hybatelů legislativních změn. Mění pravidla hry také pro podniky. Ovlivňujte se Změnou k lepšímu jejich formování!

Ať už je vaše firemní trajektorie jakákoliv, její směřování bude brzy ovlivňovat Green Deal. V rámci našich Public Affairs aktivit připravujeme členy Změny k lepšímu na to, co nové zákony přináší.

NAŠE PRIORITY

graf.png

INVESTICE ODOLNÉ VŮČI ZMĚNÁM KLIMATU

Světová ekonomika se přebarvila na zeleno a Česko zvažuje kam investovat, aby v rychle rostoucí konkurenci obstálo.

Byznys lídrům, kteří sledují dlouhodobý horizont podnikání a investic, je jasné, že cesta k této vizi vede jedině skrz udržitelnou transformaci ekonomiky a především dekarbonizaci průmyslu a energetiky. Chceme převzít model přijatý bankami a přenést ho na národní úroveň, například prostřednictvím aukčních mechanismů nebo přenastavením pravidel veřejné podpory a zadávání veřejných zakázek. Pomáháme státu využít principy ESG v rámci investic do vzdělávání, inovací a infrastruktury. Pomozte nám formovat konkurenceschopnou, udržitelnou a inovativní ekonomiku Česka pro 21. století.

mapa stín.png

ČESKO NENÍ SKANZEN

Nekončícími diskuzemi o smyslu opatření v boji

s klimatickou změnou jsme ztratili desítky let. 

Dnes se ocitáme v situaci, kdy naše země neprosperuje a konzervativní přístup ohrožuje naši konkurenceschopnost. Česku chybí vize, nebo spíš její praktická aplikace. Ve Změně k lepšímu už svoji vizi píšeme několik let a nabízíme ji i  státu. Modernizujme tuzemskou energetiku a nakládejme zodpovědně se surovinami za využití principů cirkulární ekonomiky. Podpořme náš průmysl ve výrobě zelených technologií a investujme do kvalitní dopravní infrastruktury, která nám umožní pohybovat se bez emisí. Nečekejme, až z nás bude skanzen. Zařaďme Česko mezi klíčové ekonomiky 21. století!

ZNÍ VÁM TO JAKO VÝZVA?

Nemějte obavy, jsme v tom společně. V rámci Green Deal Kompasu se zaměřujeme na advokacii formou těchto dvou činností:

MONITORING LEGISLATIVY

Přinášíme klíčové informace z české i evropské legislativy.

Posíláme pravidelný newsletter s výstupy z monitoringu a aktualitami ohledne Green Deal.

LOBBING PRO SYSTÉMOVÉ ŘEŠENÍ TRANSFORMACE

Lobbingovou strategii formujeme společně se členy Změny k lepšímu tak, aby přesně odrážela jejich potřeby.

Ministrům, poslancům, europoslancům a dalším klíčovým stakeholderům představujeme pohled členů Změny k lepšímu, a reprezentujeme tak progresivní byznysový proud jak na české, tak na evropské úrovni.

zeměkoule_gd2.png

Green Deal je zkrátka téma, které aktuálně hýbe byznys světem. Jdeme mu aktivně naproti a děláme ho pro vás uchopitelnější. Zelenou transformaci bereme jako jedinečnou příležitost pro další posun vašeho podnikání. 

Zaujala vás naše vize udržitelnějšího a úspěšného Česka? Chcete se zapojit do jejího naplňování a pomoci nám formovat českou i evropskou legislativu? Napište nám na publicaffairs@klepsimu.cz

bottom of page