top of page

Změna k lepšímu na konferenci Odpad Zdrojem 2020

S prvními zářijovými dny jsme se za Změnu k lepšímu představili na Konferenci Odpad zdrojem 2020.


Konference ODPAD ZDROJEM 2020 již po páté představila nejnovější trendy cirkulární ekonomiky jak v evropském, tak v českém prostředí. Již tradičně program konference reagoval na aktuální výzvy zahrnující převážně problematiku sucha, nakládání s vodou a energií a předcházení vzniku odpadu.


Karel Fronk (Skanska, CZGBC), Leona Šteigrová Gergelová (MPSV), Anna Pasková (Ministerstvo životního prostředí) a Soňa Jonášová (Institut cirkulární ekonomiky)


V letošním ročníku, který se konal 2. a 3. září 2020 na Brněnském výstavišti, bylo však zacíleno také na změnu systému již od samého začátku, a to prostřednictvím na zavádění principů cirkulární ekonomiky do veřejných zakázek, kam česká města a obce investují více než 600 miliard korun.

Program konference, kterou opět pořádal INCIEN společně s CIRA Advisory, byl mimo jiné naplněný inspirativními příklady z praxe, které přinášely účastníkům široký pohled na postupné aplikování principů cirkulární ekonomiky do měst i do firem. Mimo přednášející z České republiky na konferenci zavítali i zahraniční hosté, kteří představili výsledky prvního cirkulárního skenu, a tím inspirovali k jejich realizaci i v našem regionu.Comments


bottom of page