top of page

Ženy změny: Eva Malá Beluská

Jejich ikonickou knihovničku Billy najdete téměř v každé české domácnosti. IKEA se ale v posledních letech stala i průkopníkem udržitelnosti: otevírá circular huby, nabízí opravy starého nábytku, investuje do recyklace plastů. Obrovským dílem tomu přispívá i Eva Malá Beluská, Business Development&Transformation Manager v IKEA a naše dnešní Žena změny.

Se svým týmem teď pracují na velké výzvě - prosazení nízkoemisní dopravy. „Takové téma není možné posouvat dál bez spolupráce s energetickým sektorem a společnostmi, které mají stejnou vizi. A dialog musíme samozřejmě vést i s politiky,” nechává Eva nahlédnout do procesu. „Mojí vášní je vzdělávání se v oblasti vedení změn a transformace, které je v mnoha ohledech změnou myšlení,” dodává.


Po studiu šest let pracovala v menší firmě. Odešla, když měla pocit, že už se nemá kam posouvat. V IKEA je od roku 2004 a stále ji baví přispívat k rozvoji obchodních aktivit i sebe sama a to ji motivuje i zůstat. U kolegů je známá pro svou nevyčerpatelnou energii a optimismus. Cirkulární ekonomiku a s ní související měnící se potřeby zákazníků vidí jako velkou příležitost pro byznys.


Udržitelně Eva přemýšlí a žije i doma. Jako rodina se podílejí na swapech, kotel vyměnili za tepelné čerpadlo a v domě najdete i technologie pro šetrné zacházení s vodou. „Teď už mě čeká snad jen elektromobil,” dodává s úsměvem.


A kde vidí Eva v Česku potenciál pro změny k lepšímu? „Vnímám potřebu nutnosti větší spolupráce vlády s byznysem. Můžeme zlepšit dialog, transparentnost a spolupráci.”


S potěšením dodáváme, že Eva je i součástí správní rady Změny k lepšímu. Její praxi inspirované tipy na to, jak připravit byznys na ESG kritéria, si můžete poslechnout i v jednom z posledních dílů našeho podcastu Dobré zprávy.

Commenti


bottom of page