top of page

TÝM

portrety_07_02.jpg
Lukáš Rolf

Ředitel

S láskou a pokorou k přírodě si během řízení marketingových kampaní v Adidas uvědomil, že aktivismus není sprosté slovo a naplno se vrhnul do hloubky ekologických témat v Hnutí DUHA. Vedle tvorby kampaně za méně odpadu a upgradu Adresáře farmářů pomáhal i s komunikací Zachraňme lesy a poznal, že největší překážky řešení klimatické krize vězí v energetice. V týmu Nano Energies později hledal cesty k propojení know-how byznysu a nezisku pro podporu obnovitelných zdrojů a Elektřiny Nazeleno. Aktivita zcela přerostla původní záměr a svou energii připojili i lídři a lídryně dalších oblastí udržitelnosti, díky kterým vznikla Změna k lepšímu. 

 

Za podpory správní rady řídí organizaci k naplňování vize Změny k lepšímu - České republiky jako domova firem, které vidí v dlouhodobé udržitelnosti příležitost pro svůj rozvoj, přináší globální řešení a inspirují svět.

 

Po práci se nejraději nechává unášet psychedelickou hudbou, hloubá s audioknihou nebo vyráží na túru, ale nejčastěji se spokojí s dobrým seriálem na Netflixu.

Ela Hortíková

Marketing a komunikace

Udává tempo a směr našemu marketingu a komunikaci - Ela má ve Změně k lepšímu na starosti marketingovou strategii a spolupráci s médii. Pokud máte zájem o partnerství v oblasti komunikace, nebo nápad na společný projekt, ozvěte se jí. 

 

Marketingu a brandingu se věnuje celý svůj profesní život. Mnoho let budovala globální i české značky v nadnárodních korporacích Mondelez a Jacobs Douwe Egberts, kde pramení i její láska ke kávě. K udržitelnosti ji přivedla cirkulární ekonomika a téma opakovaného využívání věcí, zejména v oblasti textilu. Pokud máte rádi swapy, prohlédněte si projekt Resisto, který Ela rozvíjí. Kromě toho ráda poznává nové lidi, třeba na vzdělávacích akcích jako Design Thinking nebo #IamRemarkable.

Ela Hortíková1.jpg
Zuzana Motyková

Posel Dobrých zpráv, newsletteru a sociálních sítí

Pravidelný newsletter, Dobré zprávy, seriál Ženy Změny nebo sociální sítě - Zuzka pečuje hlavně o naši komunikaci v onlinu. Se Změnou k lepšímu je téměř od jejího začátku. Pokud jste naším členem a máte tip na obsah ke sdílení, je váš člověk. 

 

Komunikaci se věnuje od dob studií, zaměřuje se na politický marketing. Pracovala na Ministerstvu školství, v PR agentuře a posledních několik let na ni můžete narazit i v chodbách budovy Poslanecké sněmovny, kde pracuje jako poradkyně jednoho z poslanců. Venku ji nejčastěji potkáte v antikvariátech, muzeích a s pohledem otočeným k fasádám domů - zajímá ji architektura a design.

Barbora Obdaláková

Account manažerka

Pokud jste členem Změny k lepšímu, tak vaše cesta k nám určitě vedla přes Báru. Věnuje se péči o členy stávající, budoucí i potenciální. Pomáhá k nám přivést ty z vás, kdo už změny k lepšímu děláte a rádi byste se v networku podobně zaměřených byznysů posunuli v udržitelnosti o kus dál.

 

Na kole, v MHD nebo u truhlíku s rukama od hlíny. Ve volném čase Bára ráda chodí po horách, dává druhou šanci věcem nebo zkouší vypěstovat vlastní zeleninu. Udržitelnost a změny k lepšímu ji zkrátka provází všude!

portrety_02_01.jpg
portrety_03_02.jpg
Natálie Barešová

Grafička

Doménou Natálie je vizuálno. Ve Změně k lepšímu stojí za grafickou podobou všech našich projektů. Dávat slovům tvář a podílet se na kreativním zpracování  myšlenek je i to, co ji na vizuálně kreativní práci baví nejvíce. Věnuje se i vaničkování kojenců, kde učí rodiče správné manipulaci s dětmi a rozvíjení pozitivního vztahu s vodou.

 

Do budoucna by do svého profesního CV chtěla zařadit i šperkařství. Právě prochází studiem zlatnického oboru a po jeho dokončení se chce věnovat udržitelné výrobě šperků.

Tereza Smrčková

Pojektová manažerka, ESG Akademie

Velké změny začínají i malými krůčky - to je moto, kterým se Tereza řídí v profesním i osobním životě. Ve Změně k lepšímu má pod palcem ESG Akademii a její projektové řízení. Pokud vás zajímají detaily, které jste k ESG Akademii nenašli na našem webu, kontaktujte Terku. 

Blízký vztah k přírodě ji dovedl nejen k práci ve Změně k lepšímu, ale také do jedné z českých ekologických organizací. Pracovala ve velkých IT firmách a má lingvistické vzdělání. Vyznává minimalismus, snaží se nakupovat lokálně a v regálech obchodů by ráda by viděla více potravin, které pocházejí z regenerativního zemědělství. Čas, který netráví prací, věnuje nejraději pěším túrám s rodinou v přírodě nebo dobrým knížkám.

IMG_7255-1_edited.jpg
DSC_7772_edited.jpg
Tomáš Malchus

Správa webu, newsletter

Pokud jste se někdy zamysleli nad otázkou, jak se v budoucnu na planetě uživí stále rostoucí populace, pak je Tom váš člověk. Na univerzitě v německém Giessen studuje výživu člověka. Věří, že v udržitelnosti pomáhá každý malý krok. Jízda na kole místo auta, vlakem místo letadla, nákupy u lokálních výrobců místo fast fashion. 

 

Ve Změně k lepšímu je pevnou součástí PR a social týmu, kde spolupracuje na newsletteru a také přípravě seriálu Ženy Změny. 

Pavlína Šubová

seriál CEO's voice, pravidelný newsletter

Pavlína věří, že i malé kroky k lepšímu mohou dlouhodobě vést k velkým věcem. Ve Změně má kromě jiného na starosti seriál CEO's Voice a přináší tak na světlo příběhy CEOs stojících v čele byznysů, které dělají změny k lepšímu.

 

Studuje mezinárodní vztahy na Mendelově univerzitě. Je vášnivou kuchařkou, v létě ráda chodí do přírody, v zimě odpočívá u jógy a knih.

Pavlina_Subova_edited.png
IMG_8037_edited.jpg
Kateřina Zvěřinová

organizace eventů, komunikace

Studuje Management se zaměřením na manažerskou psychologii a sociologii a v právě prostředí univerzity se před 5 lety poprvé seznámila s udržitelností, když  se spolužáky pořádali workshop zaměřený na slow fashion.

 

Kateřinu kromě Změny k lepšímu můžete potkat i v pražském Impact Hubu, kde se stará o členy. Věří, že aby se daly do pohybu velké změny k lepšímu, musí každý z nás nejdřív začít se změnou sám u sebe.Zajímá ji udržitelnost, fungování lidské mysli a lidé jako společnost. Snaží se žít a chovat tak, aby měla na planetu co nejmenší negativní dopad.

Karolína Petrová

rozvoj ESG Akademie

Ve Švédsku studovala Sustainable Management, praktické zkušenosti pak sbírala třeba i v Indonésii, kde pomáhala šířit osvětu o nakládání s odpadem. Má bohaté zkušenosti s českou byznys komunitou, se kterou úzce spolupracovala v rámci práce v marketingové agentuře. Po univerzitě připravovala také krátké studijní programy pro americké studenty, se kterými cestovala do zahraničí, kde navštěvovali místní firmy a organizace. 

 

Se svými zkušenostmi teď ve Změně pomáhá rozvíjet a posouvat zejména projekt ESG Akademie, ve které vidí skvělou příležitost pro firmy, jak se posunout sérií praktických kroků k udržitelnějšímu fungování. Ve volném čase se věnuje józe, čtení, sportu a výletům do přírody.

IMG_0757.jpg
foto11_edited.jpg
Alena Tranová

Policy analytička, péče o členy

Ali životopisem se vine jasná zelená linka aktivního zájmu o environmentální udržitelnost. Stála za osvětovými kampaněmi na gymnáziu, účastnila se mezinárodních studentských debatních simulací v Evropském parlamentu a nyní kromě Změny působí také na České Misi u OSN v Ženevě. Kromě výpomoci s českým předsednictvím se zabývá agendou rozvoje mezinárodního obchodu (WTO), kde se nejvíce zajímá o opatření zastávající udržitelnost a jejich dopady na světovou ekonomiku.

 

Ve Změně k lepšímu se věnuje rozvoji a zvyšování povědomí o společenské odpovědnosti firem a jejich udržitelném růstu. Ve svém volnu nejraději sportuje, cestuje, či tráví čas s přáteli, ideálně v přírodě.

bottom of page